Hloubková tkáňová masáž

Masáž pomocí konečků prstů

Hloubková tkáňová masáž je terapeutická masáž, jejímž cílem je uvolnit hluboké svalové vrstvy a systém šlach a proto je při deep tissue – hloubkové masáži nutný větší cílený tlak.

O masáži

Hloubková tkáňová masáž začíná nahřátím ultračervenou lampou za současného prohnětení vašich zad.

Při hloubkové tkáňové terapeutické masáži je nezbytné použít většího tlaku, abychom vám uvolnili stažená svalová vlákna a šlachy. Tato masáž vám zaručeně uleví, ale neočekávejte při ní pouze příjemnou relaxaci.   To proto, že k uvolnění používáme techniku tlaku na tzv. spoušťové body pomocí prstů, palců a loktů.  Tento tlak musí být zvýšený, aby došlo k prokrvení a uvolnění stažených svalových snopků. Stažené svaly blokují průchod kyslíku a výživných látek a ve svalové tkáni vytvářejí toxiny. K uvolnění toxinů pak často používáme baňky.

Hloubková tkáňová masáž a spoušťové body: Body vznikají v zatuhlé svalovině a to mechanickým poškozením nebo přetížením např. při špatném poloze ve spánku, náhlou tělesnou aktivitou po delší době nicnedělání nebo nadužívám svalu ke stejné činnosti. Jsou zdrojem předvídatelného vzorce bolesti. Na dotek se jeví spoušťové body velmi tvrdé a kompaktní. Zůstane-li toto stažení neošetřeno, části svalových vláken se přemění na vazivo, což pak vede k obtěžující bolesti či citlivost, která provází přítomnost spoušťových bodů.  Je to nazýváno syndrom myofasciální bolesti.


Objednací formulář

Vaše jméno

Vaše tel. číslo

Požadovaný den a čas (musí se potvrdit)

Poznámka

Hloubková tkáňová masáž

Vaše objednávka je objednaná až po zpětném potvrzení naším studiem.